خبر خوب برای متقاضیان ویزای تخصصی استرالیا

اخیراً تو یکی از سایتها یه مطلب جدید خوندم با مضمون زیر...

 

از ابتدای فوریه 2014 ، AEI سازمان مرجع برای ارزیابی مدارک تحصیلی خارج از استرالیا ، لیست جدید و آپدیت شده دانشگاهها و موسسات مختلف ایران را اعلام کردند که خوشبختانه با تغییرات اساسی و بسیار مناسب همراه بوده است. در این سیستم جدید بجای 3 بخش قبلی فقط 2 بخش تعریف گردیده است و شرط معدلی هم دیگر ملاک نخواهد بود. خیلی از دانشگاههایی که قبلا در section 2 و یا section 3 قرار گرفته بودند با یک جهش قابل توجهی درsection 1 لیست جدید قرار گرفته اند و به این معناست که مدرک تحصیلی افرادی که از این دانشگاهها فارغ التحصیل شده اند هم تراز مدارک استرالیایی خواهد بود مثلا مدرک لیسانس ازاین دانشگاهها که قبلا معادل فوق دیپلم محسوب میگردید و به جای 15 امتیاز فقط 10 امتیاز برای Qualification در نظر گرفته میشد و علاوه بر این در خیلی از رشته ها و حرفه های لیست مشاغل استرالیا که قبلا امکان ارزیابی با این مدارک فراهم نبود، از این به بعد علاوه بر گرفتن 15 امتیاز ، امکان ارزیابی را نیز خواهند داشت. اکثر دانشگاههای دولتی مانند دانشگاه خلیج فارس، همدان، علم و صنعت ، سمنان وغیره و همینطور بخش عمده ای از دانشگاههای آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران، نجف آباد، شیراز، یزد، اصفهان و غیره از section 2,3 قبلی به section 1 ارتقا یافته اند که جای امیدواری بسیاری برای متقاضیان ویزای تخصصی و سرمایه گذاری خواهد بود که امتیاز لازم را با گرفتن این 5 امتیاز اضافی کنونی بدست خواهند آورد.

 

اگر کسی از شما  اطلاعی در این زمینه داره لطفاً منو راهنمایی کنه چون من فارغ التحصیل دانشگاه آزاد نجف آبادم، اینکه شرط معدل لحاظ نمی شه یعنی چی؟؟؟؟؟؟

یعنی الان من می تونم روی 15 امتیاز حساب کنم؟؟؟؟؟ سوالسوالسوال

خواهش می کنم یه نفر منو راهنمایی کنه ...

/ 1 نظر / 120 بازدید
بیتا

والا من که از دانشگاه ازاد قزوین فارغ شدم از 3 اومده دانشگام 2 ، همون فوق دیپلم ارزیابی میشو...بعضی از دانشگاه هایی که مقطع دکتری هم توشون تدریس میشه رفته 1.... جالبه دانشگاه های داغون پیام نور 1 شده[لبخند][ناراحت] باید از وکلا بخوای بهت بگن چون لیستش مثل اینکه 50 دلاره اونا دارن