خطرناکترین حیوانات استرالیا

دیشب قبل از خواب پسرم ازم پرسید استرالیا چه حیوونای خطرناکی داره گفتم استرالیا حیوونای قشنگ زیاد ولی واقعا نمی دونم چه حیوونای خطرناکی داره اونم گفت فردا که از مدرسه اومدم بریم تو گوگل ببینیم. اینم نتیجه تحقیق ما که براتون در ادامه می ذارم و پسرم رو فعلا از رفتن به استرالیا منصرف کرده

سنگ ماهی

این ماهی که تقریبا کشنده ترین نوع ماهی در جهان به شمار می رود نام خود را به دلیل توانایی استتار بی نظیر در میان صخره های بستر دریا به دست آورده است. منبع تغذیه این ماهی، ماهی های کوچکتر و میگوها هستند اما زخمهای کشنده سنگ ماهی برای شکار کردن استفاده نمی شود، بلکه به عنوان سلاحی برای دفاع مورد استفاده قرار می گیرد. در پشت این ماهی در حدود 13 خار سمی وجود دارد که می تواند فکر خوردن سنگ ماهی را از ذهن هر ماهی دیگری پاک کند. زمانیکه این خارها فشاری را بر روی خود احساس می کنند سمی بسیار کشنده را به صورت خودکار به بدن قربانی وارد می کند که دردی وحشتناک و در نهایت مرگ را به بار می آورد. 

 

 

پلاتیپوس

  منقار پهن و ابعاد کوچک این جانور از آن چهره ای جالب و دوست داشتنی ساخته است اما شاید با دانستن اینکه پلاتیپوس تنها جاندار خزدار و سمی جهان است از میزان محبوبیت آن کاسته شود. پلاتیپوس نر بر روی پای خود خاری زهرآگین دارد که به عنوان سلاح دفاعی از آن استفاده می کند در حالیکه این جاندار به صورت طبیعی هیچ شکارچی ندارد. تنها زمانی که این جانور احساس خطر کند، زهر خود را بر روی مزاحم می پاشد. این زهر کشنده نیست اما درد آن به شدت زیاد بوده و راهی نیز برای کنترل آن وجود ندارد. زیستگاه این جانور سمی در رودخانه ها و حاشیه های رودخانه بوده و از میگوها، حشرات و دیگر موجودات رودخانه ای تغذیه می کند.

 

 

هشت پای حلقه آبی 

 یکی از زیباترین آبزیان استرالیایی است که از میزان کشندگی بسیار بالایی برخوردار است. این جاندار 12 سانتیمتری به خاطر حلقه های آبی رنگ فلورسانتی که در هنگام خطر به نشانه هشدار می درخشد با نام حلقه آبی شناخته می شود. زهر این جاندار در دو غده مجزا برای شکار و دفاع مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از آنها برای کشتن میگوها و خرچنگها قبل از بلعیده شدن و دیگری برای دفاع از خود استفاده می شود که سم دومی بسیار کشنده بوده و فلج ناگهانی را برای شکار به بار می آورد.

 

مار دریایی 

  گونه های زیادی از مارهای دریایی وجود دارند که از خصوصیات واحد آنها دمهای پهن برای توانایی شنا کردن است. این مارها که با استفاده ازبینی های خود تنفس می کنند می توانند برای مدتی طولانی در زیر آب شناور باقی بمانند زیرا این جانداران توانایی تنفس از طریق پوست را نیز دارند. مار دریایی می تواند میزان سمی را که در هنگام گزیدن به بدن شکار وارد می کند را کنترل کرده و قربانی پس از 30 دقیقه دچار قفل شدن فک، درد شدید، کاهش میزان بینایی و فلج تدریجی خواهد شد.

 

مار قهوه ای شرقی 

 دومین مار زهرآگین جهان که سم مرگبار آن با طبیعت وحشی و مهاجم نیز همراه است. رنگ این مار از قهوه ای برنز تا قهوه ای تیره، نارنجی، سیاه به همراه نوارهای سفید یا کرم رنگ متغییر است. شیوه شکار آنها ایجاد خفگی و مسمومیت است که این کار را با سرعتی باور نکردند انجام می دهند. به دلیل اینکه سم این جاندار حاوی مواد جلوگیری از انعقاد خون است یک گزش کوچک از سوی این جاندار می تواند قربانی را در معرض خونریزی شدید قرار دهد.

 

ستاره دریایی جعبه ای 

  این ستاره های دریایی کمرنگ در عین زیبایی هیپنوتیزم کننده اش بسیار سمی است. نام جعبه ای به دلیل داشتن چهار وجه مجزا بر روی این ستاره قرار داده شده است. این جاندار دارای 15 شاخک است که هر یک از آنها در حدود هزاران سلول سمی دارند که این سم می تواند درجا قربانی خود را از پا درآورد. قبل از اثر کردن زهر، شانس کمی برای نجات وجود خواهد داشت اما شوک ناشی از گزش به اندازه ای است که قربانی فرصت شنا کردذن به منطقه امن را نخواهد داشت. حمله ستاره دریایی جعبه ای در واقع باعث توقف ناگهانی قلب و تخریب شدید اعصاب خواهد شد.

 

عنکبوت قیفی استرالیا 

 این جاندار براق، تیره و کشنده که بیشتر در مناطق شهری دیده می شود در هنگام حمله دندانهای خود را به قربانی نشان می دهد. این حشره معمولا در تابستانها در میان خانه های مسکونی، حیاط و استخرها سرگردان است. به گفته جانورشناسان از خصوصیات ویژه این حشره این است که قربانی خود را درست در هنگامی که وی احساس امنیت دارد، غافلگیر می کند. سم این عنکبوت از نوع سموم مخرب عصب بوده و می تواند با حمله به سیستم عصبی انسان منجر به مرگ فرد شود. با این حال در سال 1984 پادزهر این عنکبوت کشنده ارائه شده است.

 

 

/ 2 نظر / 76 بازدید
نیوزنگار

عکساشونم میذاشتی

داود

دوست عزیز شما در ایران هستید و یا در استرالیا؟ اگر فکر من صحیح باشد و شما در ایران باشید، بهتر است خوب حواس خود را جمع کرده و بی گدار به آب نزنید. نمی دانم هدف شما از استرالیا آمدن چیست ولی هر چه هست بهتر است بدانید این جا آن طورهایی که می گویند نیست و ایران خودمان برای لااقل من با همه ی بدی هایش بهترین جای روی زمین است. بنده PR هستم هیچ مشکلی ارتباطی و یا کاری ندارم، لیکن مطمئنا بعد از رسیدن به آن چه که برایش به این جا آمده ام به ایران باز می گردم. اگر این دید را 3 سال قبل داشتم به هیچ وجه دنبال این داستان مهاجرت نمی آمدم. من که حسابی با دیدن این اوزی ها تو ذوقم خورده. امیدوارم که پیروز باشید